BÜTÜN PARTİLER BAŞARILI BAŞARISIZ KİM?

                    Malumumuz olduğu gibi, 24 Haziran da Ülkede, yeni bir yönetim şeklinin başlangıcı mı, yoksa eski düzenin devamı mı gerçekleşmesi mi, tercihi yapıldı. 

Tabi ki ülke halkları yeni idare şeklini tercih etti.

Seçim sonucunu değerlendiren siyasi partilerin beyanlarına bakılırsa hiç kimse bu seçimi kaybetmemiş hepsi kazanmış. Şimdi de kendimizi daha nasıl geliştiririz, çalışmalarına başladılar.

İsterseniz fazla değil CHP ve İYİ partiye bir bakalım. CHP cephesi Muharrem İnce’nin CB seçiminde %30 oranında oy aldığını büyük başarı olarak , partinin oy oranının düşmesini ise başarısızlık kabul edip ve genel başkan değişikliğinin bir an önce yapılmasını, nerede ise Türkiye’nin kurtuluşu olarak görüyor. Bu görüşü ilk dillendirenler kim? Partiye bir yararı olamayacağı ve zararı olacağı anlaşılan bu nedenle yönetimce uzaklaştırılanlar, intikam için nara atan malum kişiler.

Yahu neden diğer CB adaylarına ve partilere verilen oyların analizi yapılmaz. HDP ve CHP den CB adayı gösterilen DEMİRTAŞ ve İNCE’nin aldığı oy sayılarıyla, HDP ve CHP’nin milletvekilliği için aldığı oy sayılarını bir daha gözden geçirirlerse, nasıl bir başarı olduğu görülür.

Gelelim İYİ partiye, alınan sonuç yeni kurulmuş bir parti için gerçekten başarı ama sorgulanacak bir başarı. Meral Akşener hanımın başarısızlığına rağmen.

Acaba bu iki partiyi yönetenler, bu başarı sarhoşluğunu yaşarken kendilerini gerçekten eleştirecekler mi? 

Ve şu soruların cevabını verecekler mi halka ve seçmenlerine:

1.Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşların kendilerini yönetecek yeni kadrolar görmek istediğini, neden yapmadıklarını.

2.Senelerdir, delege patronluğu yapan ve kendilerinden başka millete hiçbir yararı olmayan, insanları orada görmek istemediğini neden anlamak istemediklerini.

3.CHP’ye 1592 kişi aday adaylığı için müracaat ederken, neden birkaç tane vekilin haricinde, yine eskilerin hepsini ilk sıralara yazdıklarını, üstelik Ergenekon davasında partiye ettiği küfürler açıklanınca ağlayanı liste başı yaparak ödüllendirdiklerini.

4.İYİ partiye gelince, yeni kurulmuş olmasına rağmen 2800 kişi müracaatta bulunup en fazla müracaat edilen ikici parti olurken, neden benim bildiğim yüzlerce yüksek düzeyde kariyer sahibi insanın, tahminim ettiğim kadarı ile(pek yanılmam) özgeçmiş yazıları incelenmeden, listelerin MHP den başarısız oldukları, için milletvekilliğine layık görülmeyip dışlananların hepsinin aday gösterilmesini.

5.AKP’nin tuzağına düşüp, halkın usandığı sokak dilinde ısrar ettiklerini.

6.Köylüyü perişan eden, köy yaşamını bitiren, meraların yandaşlara peşkeş çekilmesine sebep olan Büyükşehir yasasının tekrar gözden geçirilmesinin, yok olan tarım ve hayvancılığın canlandırılması hakkında beyanda bulunup köylüye ve köy yaşamına dönme fırsatının verilmesini, söylemediklerini.

Şimdilik bu kadar soru yeter, bunların cevabını verinde, başarımı hüsran mı, kararı halk versin. Öyle sevinirsiniz. Üstüne davul-zurna çalarak!                          

Pin It