Mücbir sebep, Borç Erteleme ve Nace Kodu rezaleti

Hükümet, Corona Virüs ekonomik destek paketini açıklıyor ve millet "Oh be Allah razı olsun önümüzdeki üç ayda doğacak vergiler 6'şar ay ertelenmiş" derken, bir bakıyorlar ki Maliye ekranından sorgulatma açıyorlar.
Derken Corona mağduru Sanayicisi, tüccarı, esnafı sorgulatma yaptırıyor. Bir de bakıyorlar mücbir sebep başlığına girmedikleri için hiçbir haktan faydalanamıyorlar?..
Derken insanlar, "Kardeşim sektör kodu ana başlığa uygun ama siz fabrikasyoncu diye bir başlık ile neden bizi kapsam dışı sayıyorsunuz?" diye sorunca memurlar da "Biz ne bilelim ki, tebliğ böyle! Sisteme müdahale edemiyoruz" diye cevap veriyor?!
1- Vatandaş kurumlara derdini anlatamayacak ise kime anlatacak?
2- Milleti bunlarla uğraştıranlar, oturduğu yerde sektörler arasında neden ayrım yapıyorlar. Pandemik, herkes için yani küresel demektir!.. Herkes etki altında demektir. Genel bir durumdur. Kanunlar, genel ve herkesin mağduriyetini giderecek şekilde çıkarılmalıdır.
3- Hükümet sorumluluk almalıdır. Ayrım yapmadan bütün sektörler için ADİL kanunlar çıkarmalıdır!
Bir düşünün ki, beni mağdur ilan etmiş ama mağdur olan komşuma sen ana başlıkta mücbir nedene tabi gibi görünsen de, alt sektör kodunda biz seni mağdur görmüyoruz diyorlar. Dayanak ne? Canları öylesine sıkılmış, hadi bir araya gelip mağdur olanlar ve olmayanları belirleme oyunu oynayalım demişler?!..
Ey millet!
Bu durum çözülene kadar durumunuzdan emin olmayın!
STK'lar ne iş yapar onu da bilmiyorum ki?
Ben bile seviyesi böylesine düşük bir anlayışı utanarak sıkılarak yazıyorum. Ama bunu okuyanlar muhatapları da utanıp sıkılırlar mı acaba?
Kısacası Beyler!
Bu hiç olmadı!
Olmayacak bir mantıksızlık?!..
Bütün Sanayi odaları, Ticaret Odaları, Borsalar, Türmob, Yazar çizerler vs. göreve!..
Allah bilir bu İş bilmezler olayın farkında değillerdir bile?..
Allah bilir?..
Pin It