Anayasa

Anayasayı değiştireceklermiş!

 

Ülkenin neredeyse her yanında terör ve şehit haberleri gelmeye devam ederken, ülkenin tam orta yerindekiler bu büyük sorunu çözmenin yollarını aramak yerine, yeni anayasa çığırtkanlığı yapmaya devam ediyor. Çığırtkanlık diyorum çünkü; gün geçmiyor ki akıl sağlığımızı tehdit eden, “E pes!” dedirten sözler söylenmesin!

 

Örneğin birkaçı: Yeni anayasanın toplum üzerindeki özgürlükleri artıracağına, şehit haberlerinin artık gelmeyeceğine, herkese eşit yurttaşlık hakkı tanıyacağına, darbe yasasından kurtulup ilk kez sivil bir anayasa yapılacağına, yerel yönetimlere çok daha fazla haklar tanınıp yarı özerklik getirileceğine, cennetin en şahane şelalelerine bu anayasayla kavuşacağımıza, herkesin tüm gününü otuz iki dişini göstereceği kadar musmutlu geçireceğine, hele hele bir de anayasaya eklenecek başkanlık sistemiyle Obama'nın bile kıskançlıktan hüngür şakırt ağlayacağına kadar!

 

Elbette ki son üçünü ben uydurdum. Ama inanın onlar da tıpkı benim gibi fena halde uyduruyorlar! Uydurmakla kalmayıp hali hazırda bulunan özgürlüklerimizin tamamen yok edilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorlar. Bilhassa en büyük hakkımız olan özgür Türk olma hakkımızı bile elimizden alıp “Türkiyeli” gibi Türk vatandaşlarına açık bir ihanet içeren bir tanımla Türklüğü yok etmeye çalışıyorlar!

 

Atatürk öncesinde “Türk olamamayı” iyi bilenlerden Falih Rıfkı Atay'ın kaleminden dökülen şu sözler oldukça önemlidir: “Mürteciler, bir asırdan beri batılılaşmanın dinden ve milliyetten çıkma fikrini yaymışlardı. Kemalizm, bu masalı son erdirirken, ilk defa Türklüğümüze de kavuşuyorduk.

... Batı medeniyet dünyasında İtalyan nasıl İtalyansa, Alman nasıl Almansa, Türk de öyle Türk olacaktı. Osmanlı döneminde Arap Arap, Fars Fars, hatta Arnavut Arnavut iken Türk Türk değildi.”

İşte yeni anayasayla istenilen tam da budur! Biz Türkleri Türk olmaktan çıkarıp Türkiyeliler tanımı ile milliyeti olmayan topluluklar haline getirilmek istenmektedir.

 

Türk Milleti'nin tanımını Atatürk, “Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” sözüyle çok güzel özetlemiştir. Tam anlamıyla tek çatının adıdır Türk Milleti!

 

Tekrar etmekte fayda var: Ülkemizin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, halkının adı ise Türk Milleti'dir. Türkiyeliler ise olsa olsa Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkının arasına sızan, Türk olmayıp Türkmüş gibi davranan yabancı menşeili kişilerdir!

Bu kesin bir tespittir! Zira yedi düveli dize getirmiş Türk Milleti'nin mensubu olmaktan bu denli rahatsız olmalarının ve özgürlükler adı altında hali hazırdaki tüm özgürlüklerin yok edilmesi için can siparane çalışmalarının başka bir nedeni yoktur!

 

Sizlerden bir zahmet Türkiyeli diyenlerin tüm sözlerine bakmanızı önereceğim. Zira o sözlerin tümünde; ülkeyi korkunç bir yıkıma götürecek bir anlayışın kan dolu izlerini göreceksiniz!

Pin It