Türk Milletine Brifing

 Türk Milletine Brifing kitabını neden kaleme aldık. Şundan. Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları bu gün 24 Mayıs 2020 6.814.000 TL dir.

  Bu sonuç 14 Mayıs 1950 de başlayan açık bütçeler ve israf dahil bir çok yanlış işlerin matematiksel olarak toplamıdır. Bu yanlışların başında açık bütçeler yer almaktadır. Bu yanlışların toplammını bir araya getirmek ve Türk milletine sunmak bir gereksinim olarak ortaya çıkmıştır. Bilgisiz ve düşmanı tanımadanbilmeden  mücadele yapılamaz. Kitap 7 bölüm sonuç ve kaynakçadan oluşuyor. Bu kitapta ağırlık noktaları Danıştay'a açtığımız davalar ve Cumhuriyetimizin üst makamlarına konuyu ileten dilekçelerimiz teşkil etmiştir. Bu  yazılarımız ve dilekçelerimiz Anayasamızın 74.maddesinin her Türk vatandaşına verdiği haklar ve vecibeler kapsamındaki faaliyetlerimizdir., Türk milletinin yazarlarının gösterdikleri diğer direnmeler ve çözüm bekleyen Türk milletinin düşünceleri, derlenmiştir. 

Kitabımız bir geçiş dönemi kitabıdır. Bir ABD dolarının 80 kuruştan 6.814.000 TL ye 1 gram altının 2 liradan 394.000.000 TL ye ulaşmasının Türk milletinin 14 Mayıs 1950 den bu yana yaşadıklarının hikâyesidir. Buradan nasıl çıkarız sorusunun tartışılmasıdır. Kitabımızın ana temeli ve dayanağı Türk milletinin her ferdine düşen görevleri emir olarak veren Atatürk’ün  ve İsmet İnönü'nün direktiflerine dayanmaktadır. DENK bütçeye ve laik eğitime dönmeden Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza ve müdafaa edilemeyeceğimizin 2x2 = 4 gibi ispatlanmasıdır. Türk milletine takılan siyasi kelepçenin    Açık bütçe + Laik eğitimden uzaklaşma kelepçesinin parçalanarak tarihin çöplüklerine atılması için Türk milletinin emrinin alınması için konunun bütün çıplaklığı ile Türk milletinin takdirlerine  sunmak amacıyla yazılmış bir kitaptır.” Her şey Türk milletinin varlığı ile kaimdir. Türk milletinin varlığının ve bağımsızlığının İLK şartı  Atatürk’ün deyimi ile  “ Bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.” Bize verilen son emir ve bizim SON kararımız budur. Ey yy Türk Milleti İlk hedefiniz DENK  bütçedir ileri.!!!!!! Bu duygu ve düşüncelerle bu naçiz kitabımı Türk milletinin her ferdine ayrı ayrı sunuyorum. Türk milletinin DENK bütçeye dönüş mücadelesinde ona destek bilgi ve cesaret verecek diğer yazar ve düşünürlerimizin de  çalışmaları kitaba alınarak milli bir kitap oluşturulmuştur.  Kitabımızın bu amaçla okunması anlaşılması ve başarı yolundaki engellerin aşılmasında kullanılmasını beklemekteyim. Başarılar dilenir.

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

( E) Dz Tbp. Alb.

Pin It