İYİ Parti ‘Sözümüz Var’ hareketini doğurdu!

 İP (İYİ Parti) içindeki  hareketlilik durulmak bilmiyor.
 Parti içerisindeki kopmalar zaman zaman ağır eleştirilere yol alıyor.


 Genel başkan meral Akşenr dalalanmaları ve kopmaları ‘Kol kırılır yen içre / Baş verilir börk içre “ mantığı ile ele almaya çalışsa da gelişmeler pek de hayra alamet değil.
   Parti içerisindeki muhalefet ilk kez “Sözümüz Var”diyerek organize olma yoluna gitti.
 Gelişmeler İyi Partilileri olduğu kadar ülke için de çok önemli.
 Sözümüz Var hareketi kuruluş nedenini geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir bültenle kamuoyuna da duyurdular.
‘Sözümüz Var’ hareketi İcra Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklama ‘Yüce Türk Milletine’ başlığıyla yayınlandı.
 İşte o açıklama:

   YÜCE TÜRK MİLLETİNE
 Türk siyaseti herkesçe bilinen malûm sebeplerden dolayı tıkanmıştır. Siyasi partilerimiz, büyük oranda geleceğe yönelik umut olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Mensubu bulunduğumuz İYİ Parti’nin de, kuruluş felsefesinden uzaklaştırıldığı ve milletimizin umudu olmaktan hızla çıkarıldığı görülmektedir.
   Türk Siyasetinin temel eksiği, parti içi demokrasinin ve hukukun yok sayılmasıdır. Yüce Türk milletinin büyük umutlarla kurduğu İYİ Parti, keyfi tercihlerle, bu amacından hızla uzaklaşmış, 1 NİSAN RUHU’nu kaybetmiştir.Partimizin kuruluşunda hiç çekinmeden gövdesini taşın altına koymuş, her düzeydeki kurucular ve bütün cesur yürekler, 30 Ağustos 2018 tarihli, adı  “revizyon” olan antidemokratik genelgeyle tasfiye edilmeye çalışılmaktadır. Bu travmanın ağır sonuçları halen yaşanmaktadır. Söz konusu durumun tabii sonucu olarak;  çoğu il ve ilçelerde ehliyet ve liyakatin yerini biat almış, donanımsız, yetersiz bazı isimler atama yoluyla önemli görevlere getirilmişlerdir. Bilahare bu kişiler sonucu belli sözde kongrelerle “seçilmiş” statüsüne kavuşturulmuşlardır.
    Bu, samimiyeti olmayan bir ‘demokrasi gösterisi’dir. Zira, Sayın Genel Başkanımızın cumhurbaşkanlığı adaylığı için bir haftada 300.000 imza toplanmış iken, bugün ülke çapında kaydedilebilmiş üye sayısı, resmi kayıtlara göre sadece 266.440 kişi olarak kalmıştır. Bu sayının içinde o cesur imzacılarla genel ve yerel kurucuların büyük çoğunluğu yer almamaktadır. Ya hiç kayıt edilmemişler, ya da kayıtları silinmiştir. 

   Bu duruma ve yaratılan zafiyete itiraz edenler ve parti içi demokrasi ve hukukun gereği olarak kayyım müessesine başvuran üyelerimize de yıldırma, karalama, korkutma politikaları uygulanarak, çok kolay bir şekilde ‘hain’ yaftası vurulmuştur.
   Unutulmamalıdır ki; Sayın Genel Başkanımız da, geçmişteki partisi içinde verdiği demokrasi mücadelesinde aynen bu yola başvurup, hak aramıştır. 
   Bu durum; İYİ’ler hareketinin doğuş ve kuruluş felsefesine aykırıdır.
    Partimizin Genel Merkezi’nde yaşanan bu yönetim zafiyeti daha fazla sürdürülemez.Biz; Partimizi kurarken Türk milletine verdiğimiz sözlerimizin arkasında duruyor, Partimizin merkez yönetimini son kez uyarıyor ve bu amaçla “SÖZÜMÜZ VAR HAREKETİ”ni başlatmış bulunduğumuzu kamuoyuna saygıyla ilan ediyoruz.
28 Haziran 2020
SÖZÜMÜZ VAR HAREKETİİCRA KURULU

Pin It